Resultaten onderzoek blusproeven brand elektrische vrachtwagens
De energietransitie brengt nieuwe vragen met zich mee. Wat zijn de grootste risico's in de praktijk? Wat leren schades ons over veilig gebruik van elektrische vrachtwagens? En hoe gaat de brandweer om met een brand in een elektrisch voertuig? Samen met NIPV(Nederlands Instituut Publieke Veiligheid) presenteren we op 7 oktober tijdens Zero Emission I Ecomobiel de resultaten van recent onderzoek dat we samen uitvoerden naar brand in elektrische vrachtwagens. De inzichten zijn gebaseerd op unieke blusproeven en praktijkervaringen uit de transportsector.
Meld u aan
TVM deelt praktijkervaringen en kennis zero emissie
Veel transportbedrijven staan voor belangrijke keuzes rondom elektrificatie. De aanschaf van elektrische voertuigen is één stap, maar veilig laden, brandveiligheid, schadeherstel, energievoorziening en bedrijfscontinuïteit zijn minstens zo belangrijk.
TVM volgt deze ontwikkelingen al jaren van dichtbij. Dankzij schadegegevens, praktijkervaringen en samenwerking met ondernemers krijgen we steeds meer inzicht in wat goed werkt én waar aandacht nodig blijft. Deze kennis willen we graag met u delen.
Tijdens deze sessie krijgt u antwoord op vragen zoals:
- Welke schades zien we bij elektrische vrachtwagens?
- Wat leren vijf jaar praktijkervaring ons over laadpleinen?
- Welke risico's zijn anders dan bij dieselvoertuigen?
- Wat laten de nieuwste brand- en blusproeven zien?
- Welke maatregelen kunnen ondernemers zelf nemen?
- Hoe richt u uw terrein veilig in voor laden en energieopslag?
De sessie biedt concrete inzichten waarmee u risico's kunt beperken en beter onderbouwde keuzes kunt maken voor uw onderneming.
Waar vindt het plaats en wanneer is het evenement?
Het Zero Emission | Ecomobiel-event is op woensdag 7 oktober 2026 en vindt plaats in de Brabanthallen, Den Bosch. Als gast van TVM krijgt u kostenloos toegang tot de beurs, lunch- en kennissessie en u kunt persoonlijk in gesprek gaan met onze experts.
Meld u aan